جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

 021-22902017  |   info@bimarpazir.ir
ده نکته تغذیه‌ای سالم برای کودکان

همواره تشویق کودکان برای داشتن رژیم غذایی متعادل کار آسانی نبوده. در اینجا ده نکته برای کمک به کودکان در کسب عادات غذایی سالم، در سنین کم ارائه شده است.

ما میتوانیم با تصویربرداری نوین پزشکی در مبارزه با سرطان پیروز شویم

آدام زردا (Adam Zerda) پژوهشگر دانشگاه استنفورد فناوری بسیار جدید تصویربرداری پزشکی را توسعه می‌دهد که با تزریق ذرات بسیار ریز طلا به بدن سلول‌های سرطانی را آشکار می‌کند. او امید دارد که بتواند با این روش تصویربرداری، کوچک‌ترینتومورهای سرطانی را به جراحان برای برداشتن آن‌ها نشان دهد.

دانستنیهای عمومی ام آر آی M. R. I

دانش تصویربرداری در پزشکی همانند بسیاری از شاخه‌های علوم تجربی با سرعتی غیرقابل تصور راه پیشرفت و تکامل را در دهه‌های اخیر پیموده و با بهره‌گیری از دانش متخصصین رشته‌های مختلف علوم از جمله پزشکی، فیزیک و مهندسی پزشکی به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته است.

کاهش درد اندام فانتوم افراد قطع عضو با جراحی مسیریابی دوباره اعصاب

بیشتر افرادی که اندام خود را از دست می‌دهند، هنوز حضور آن را احساس می‌کنند. درد اندام فانتوم یک بیماری مرموز است که افراد قطع عضو درد و خارش بسیاری را در دست یا پای از دست رفته تجربه می‌کنند. ۷۵ درصد از دو میلیون فرد قطع عضو در آمریکا، بی‌حسی و درد فانتوم را در اندام قطع عضو خود تجربه می‌کنند. درد اندام فانتوم، استفاده از پروتزها را برای این افراد غیر قابل تحمل می‌کند. به طور معمول، آن‌ها با مصرف دارو درد خود را کاهش می‌دهند. پژوهشگران دریافتند با انجام عمل جراحی مسیریابی دوباره عصب‌های عضلانی (Targeted Muscular Reinnervation) هم‌زمان با جراحی قطع عضو، می‌توانند درد اندام فانتوم را به شدت کاهش دهند. موفقیت جراحی TMR مزایای بسیاری برای به کارگیری پروتزهای مصنوعی پیشرفته در افراد قطع عضو خواهد داشت.

استفاده از چاپگر سه بعدی برای مدل سازی اختصاصی استخوانهای هر بیمار

جراحان بیمارستان Mackay Base درQueensland استرالیا از چاپگرهای سه بعدی برای ساخت مدل‌های استخوانی اختصاصی هر بیمار با اندازه‌ی طبیعی برای درمان استخوان‌های شکسته یا ترک خورده استفاده می‌کنند. این اولین بیمارستان Queensland است که از این امکان بهره می‌برد.

تصویربرداری پزشکی: ۵ نوع عکس برداری پزشکی که باید بدانید

تصویربرداری پزشکی روش بازنمایی داخل بدن و نمایش عملکرد اندامها و بافتها است. هدف عکس برداری پزشکی تشخیص و درمان بیماری‌ها از طریق دیدن ساختارهای داخلی است. تصویربرداری پزشکی همچنین یک پایگاه داده از ساختار بافتها و اندامها (آماتومی) و عملکرد اعضای بدن (فیزیولوژی) برای شناسایی ناهنجاریهای احتمالی ایجاد می‌کند.