دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

 021-22902017  |   info@bimarpazir.ir
جستجو در دسته بندی ها
آخرین دیدگاه ها

هوش مصنوعی سامسونگ به کمک تصویربرداری پزشکی می‌آید

هوش مصنوعی سامسونگ

شرکت سامسونگ در کنگره جهانی رادیولوژی آمریکای شمالی  از جدیدترین محصولات خود در حوزه پزشکی رونمایی کرد. این محصولات با استفاده از هوش مصنوعی سامسونگ به تصویربرداری پزشکی کمک می‌کنند.

شرکت سامسونگ در مقام پیشتاز فناوری‌های تصویربرداری پزشکی، جدیدترین محصولات خود در حوزه اولتراسوند، رادیوگرافی دیجیتال، توموگرافی کامپیوتری (CT)، تصویربرداری MRI و نوآوری‌های نرم افزاری را در کنگره رادیولوژی آمریکای شمالی  موسوم به RSNA معرفی کرد. این کنگره هر ساله در شهر شیکاگو آمریکا برگزار می‌شود.

هوش مصنوعی سامسونگ

دانگ سو جون، مدیر تجهیزات پزشکی سامسونگ می‌گوید:

خیلی خوشحالیم که فناوری‌های هوش مصنوعی سامسونگ با موفقیت در دستگاه‌های تشخیصی موجود گنجانده شده و بازار نیز از آن‌ها استقبال کرده است. ما به عنوان یکی از تامین‌کنندگان راهکارهای تصویربرداری تشخیصی، همچنان به همکاری با بیمارستان‌ها و متخصصان حوزه درمان در راستای تقویت فناوری‌های خودمان ادامه خواهیم داد. ما به دنبال این هستیم که با ترکیب رادیولوژی و هوش مصنوعی بتوانیم خلاهای موجود در حوزه مدیریت درمان را پر کنیم.

هوش مصنوعی سامسونگ

معرفی نرم افزار تصویربرداری مجهز به هوش مصنوعی سامسونگ

سامسونگ در این نمایشگاه چند نوع نرم افزار تصویربرداری تشخیصی مجهز به هوش مصنوعی را رونمایی کرد. سیستم اولتراسوند – فناوری S-DetectTM برای breast ، یک نرم افزار مبتنی بر هوش مصنوعی سامسونگ است که با استفاده از تصاویر اولتراسوند، ضایعه (سینه) را تحلیل می‌کند. این فناوری اکنون در سیستم‌های اولتراسوند شرکت سامسونگ در حوزه رادیولوژی گنجانده شده است. این فناوری می‌تواند به استانداردسازی گزارش‌ها و طبقه‌بندی ضایعه یا توده‌های مشکوک سینه بر اساس BIRADS ATLAS کمک کند.

هوش مصنوعی سامسونگ

تحقیقات توماسو بارتولوتا، استاد رادیولوژی در دانشگاه پالرمو ایتالیا، نشان داد فناوری S-DetectTM برای سینه می‌تواند تا حد زیادی به بهبود تشخیص کلی ضایعه‌ها‌ی سینه و طبقه‌بندی آنها کمک کند. با استفاده از این فناوری، دقت تشخیص رادیولوژیست‌های جوان، بین 0.83 تا 0.87 (AUC مساحت زیرنمودار) بهبود پیدا کرد. این فناوری می‌تواند ابزار کمکی مناسبی برای تشخیص‌های مربوط به سینه در میان پزشکان تصویربرداری باشد.

هوش مصنوعی سامسونگ

شرکت سامسونگ امسال در غرفه خود در این کنگره جهانی یک بخش مجزا به نام «بخش هوش مصنوعی» ایجاد کرد که به بازدیدکنندگان امکان می‌دهد تجربه ساده‌تری از محصولات هوش مصنوعی سامسونگ داشته باشند. سامسونگ همچنین یک سمپوزیوم برگزار می‌کند تا نشان دهد فناوری‌های پردازشی این شرکت چطور می‌تواند دقت تشخیص و ایمنی بیماران در برابر تشعشعات را بالاتر ببرد.

هوش مصنوعی سامسونگ