یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

 021-22902017  |   info@bimarpazir.ir
جستجو در دسته بندی ها
آخرین دیدگاه ها

کاهش درد اندام فانتوم افراد قطع عضو با جراحی مسیریابی دوباره اعصاب

کاهش درد اندام فانتوم افراد قطع عضو با جراحی اصلاح عصب‌های عضلانی

به گزارش exos.ir، پزشکان مرکز پزشکی Wexner در دانشگاه ایالتی اوهایو (Ohio State University) دریافتند که با جراحی مسیریابی دوباره عصب‌های عضلانی (TMR) و هدایت عصب‌های اندام قطع عضو به عصب‌های سالم، درد اندام قطع عضو کاهش می‌یابد. این جراحی به افرادی که برای سال‌ها از درد اندام قطع عضو رنج می‌بردند کمک شایان توجهی خواهد بود.

دکتر یان والریو (Ian Valerio) رییس بخش زخم و سوختگی و تروما در بخش جراحی پلاستیک توضیح می‌دهد که درد اندام قطع عضو ناشی از عصب‌های عضلانی اندام قطع عضو است که تا پیش از قطع عضو به عضلات متصل بودند و پس از جراحی قطع عضو، به هیچ ماهیچه‌‌ای متصل نیستند. اتصال اعصاب عضلانی اندام قطع عضو به اعصاب فعال و سالم به بدن اجازه می‌دهد مسیرهای عصبی را دوباره بازیابی کند و درد اندام قطع عضو را کاهش دهد.

کاهش درد اندام فانتوم افراد قطع عضو با جراحی اصلاح عصب‌های عضلانی

تنها ۱۳ درصد بیماران که همزمان با عمل قطع عضو، تحت عمل جراحی TMR قرار گرفتند، اعلام کردند درد اندام قطع عضو را پس از شش ماه از جراحی دوباره حس کردند. این درحالی است که نیمی از افرادی که عمل جراحی TMR را سال‌ها پس از قطع عضو دریافت کردند درد اندام فانتوم را دوباره حس کردند. دکتر یان والریو بر این باور است با جراحی TMR و کاهش درد اندام قطع عضو، مصرف داروهای مسکن در افراد قطع عضو کاهش می‌یابد و کیفیت زندگی آن‌ها بهبود می‌یابد.